Aktuality
Rychlý kontakt
PODLAHÁŘSTVÍ LÁSKA s.r.o.
Jiráskova 2009
Rychnov nad Kněžnou
516 01

+420 603 504 506 p. Láska
E-mail: podlaharstvilaska@email.cz

Vinylové podlahy

Častou představou PVC podlahových krytin jsou linolea, která držela módní vlnu v panelových domech. Člověk si mohl vybrat dekor, který se vzdáleně podobal mramoru či dřevu, musel počítat s rušivými přechody mezi jednotlivými pásy a v neposlední řadě s tím, že se linoleum za nějaký čas ochodí. Ovšem vývoj šel kupředu, linolea vystřídal boom plovoucích laminátových podlah a v současné době módní trend vedou vinylové podlahy. A ne náhodou.

Jaké výhody mají vinylové podlahy?

Vinylové podlahy si od svých předchůdců vzaly to nejlepší. Skvělý design, rychlou pokládku, snadnou údržbu, cenu odpovídající kvalitě a v neposlední řadě odolnost. Ale vezměme to popořadě:

Skvělý design:

U výběru vinylové podlahy se fantazii meze nekladou.Můžete vybírat z dekoru dřeva, korku, kamene či dlaždic. Výběr nebudete mít omezený ani v případě, že je vaším snem mít podlahu v podobě recyklovaného či opotřebovaného dřeva, kdy nabídka vinylových podlah kopíruje požadavky zákazníků i módní vlny.

Rychlá pokládka:

Pokládka nové podlahové krytiny už snad nemůže být rychlejší. Než se vrátíte ze svého zaměstnání, nová vinylová podlaha promění váš interiér. Opravdu – pokládka vinylové podlahy je velice rychlá a lepidlo, které se používá k uchycení k podkladu, zasychá už do tří hodin od použití. Po uplynutí této doby je možné podlahu rovnou používat. Tam tam jsou časy, kdy jste při položení dřevěné podlahy čekali týden, než zaschla poslední vrstva laku.

Snadná údržba:

Již nebudete otroky péče o svoji podlahu. Stačí se vyhnout agresivním čistícím prostředkům a vaše podlaha se vám odvděčí dokonalým vzhledem. Vinylová podlaha potřebuje minimální péče – stačí smetáček či vyluxovat drobné smetí a vytřít. Už žádné pastování a konzervační prostředky.

Cena:

Můžete snít o exotické podlaze, kterou za příznivou cenu můžete mít v podobě vinylové podlahy. Poměr cena:kvalita je u vinylových podlah bezkonkurenční.

Odolnost:

Vinylová podlaha je nenasákavá, proto se nemusíte obávat úklidu namokro. I s minimální údržbou bude mít stále stejný vzhled. Už se nemusíte obávat padající pokličky v kuchyni a nebo dětí, které by kostičkami bouchaly do podlahy – vinylová podlaha má vysoké třídy odolnosti, snese dětstké hry i běžné používání a oproti laminátové podlaze se neštípe.

Opravitelnost:

Pokud již dojde k poškození, není nic snadnějšího než poškozený díl vyměnit. Již nemusíte maskovat poničená místa a šetřit na celou novou podlahu. U vinylové podlahy stačí rychlá výměna jednoho poškozeného dílu.

A jaké výhody mají vinylové podlahy dále?

Mezi další výhody vinylové podlahy patří dobré akustické vlastnosti, vhodná kombinace s podlahovým vytápěním a široká možnost jejich uplatnění.

Akustické vlastnosti:

Vinylová podlaha má velmi dobré akustické vlastnosti, které ochrání vás před hlukem od sousedů, ale i sousedy od vašeho hluku.

Podlahové topení:

Další výhodou vinylové podlahy jsou tepelně-izolační vlastnosti, kdy mají až 4 krát menší tepelný odpor oproti laminátovým podlahám. Vinylové podlahy jsou maximálně vhodné pro použití podlahového topení, kdy se rychleji prohřejí a tím navozují pocitově teplejší dojem.

Použití:

Vinylová podlaha je velice odolné PVC, jehož použití je možné kdekoliv. Tento typ podlahy má využití v domácích interiérech, kde je možné ji položit do kuchyně, obývacího pokoje, koupelny, toalety, předsíně či ložnice. Dále má uplatnění například v nemocnicích, školách, bankách a sportovních halách. Hodí se do malého průmyslu i kancelářských prostor.

Vinylové podlahy jsou moderní, poskytují zdravé a čisté prostředí bez alergenů, zpříjemňují bydlení, nabízí měkký došlap, jsou protiskluzové, odolné a nabízí dlouhou životnost.